Kolory w tej aranżacji łazienki są zaczerpnięte bezpośrednio z upierzenia gołębi pocztowych. Dominują szarości i wrzosy. Wkomponowane są patynowe akcenty. Powierzchnie połyskujące, wręcz szkliste, dające lustrzane odbicia prowadzą rozmowę z miękkimi tynkami o strukturze trawertynu.
Oświetlenie łazienki dyskretne i intymne lub punktowe, intensywne – do wyboru i w zależności od potrzeb – zastosowałam dwa układy. Intymne wyłania się spod podłogi pod wanną, spod misek ceramicznych, promieniuje z kuli świetlnej w części kąpielowej i przenika przez szklane piony kabiny prysznicowej, odbija się od powierzchni gładkich części ścian.
W aranżacji wersji intensywnej pierwsze skrzypce gra oświetlenie sufitowe – punktowe oraz lampy przy lustrach umywalek.
W wersji bez prądu piękne miękkie światło słoneczne wpada przez nachylone pod kątem 80 stopni okno połaciowe. To kompozycja wymagająca dużej powierzchni, tak, aby mocne przejścia tonalne i ciemne kolory miały swą przestrzeń i nie dusiły się nawzajem. Pokój jest długi.Umieszczenie wanny na jednym biegunie i ceramiki umywalek oraz misek wc na drugim sprawiło jednak, że zniknęło odczucie zbyt podłużnej formy tego pomieszczenia.
Dodatkowo dzięki sporej różnicy w wysokościach na suficie łazienka podzieliła się na dwa sektory – pokój kąpielowy
i część do rozmyślania nad istotą wszechrzeczy w trakcie dość osobistych czynności. Sufit nad częścią tą jest taflą szklaną, z mocno przydymionego szarościami tworzywa, dającą lustrzany i gubiący małą wysokość efekt . Nad wanną króluje tradycyjny tynk w kolorze bladej szarości, powtarzający odcień podłogi, którą stanowi wielkoformatowy, położony bezfugowo gres. Drewno w kolorze ciemnego orzecha pojawia się na belkach, ramie okna oraz w prostych w formie, ale dość masywnych szafkach postawionych pod ścianą po obu stronach wanny wolnostojącej w dość swobodnym , migdałowym kształcie . W tej części na ścianach dominują trawertynowe tynki oraz potężna tafla lustrzana w patynowej oprawie. Lampy – prościutkie chromowane lub ze stali nierdzewnej kinkiety nad lustrami łazienek, proste sufitowe punktowe (małe, 5x5cm) oraz zwisająca z sufitu kula z szczotkowanego grubego szkła najchętniej j zdobyta ze sklepu z antykami.
Kabina prysznicowa
w postaci bezbrodzikowej i z niepełnym oszkleniem ( tylko boczna ścianka i „szklany margines” ściany murowanej). Umywalki w tym samym nieregularnym, migdałowym kształcie co wanna. Miska wc oraz bidet podwieszane, delikatne, owalne, zaokrąglony kształt powtórzony na ścianie oraz pasku na którym miski są zawieszone . Armatura ze stali nierdzewnej lub chromowana, w prostej formie. Drzwi w tym samym kolorze co belki, okno i szafki.
Łazienka jest zaprojektowana z myślą o romantycznej, artystycznej duszy właścicielki.
Starałam się uchwycić w niej magię wieczoru, nostalgię znikających w powietrzu ptasich skrzydeł, unikalną grę refleksów świetlnych na różnych materiałach ścian niczym światło księżyca przeglądającego się w wodzie, prostotę i uniwersalność form. Jest niezwykle kobieca i zmysłowa. Jej dominującą cechą jest tajemniczość, niedopowiedzenie. Idealna jako łazienka przy sypialni.